Ochutnávky pre homeschoolerov: Stretnutie pri Strom-e

Cez diverzitu prírody sa učíme vážiť si aj diverzitu človečenstva.

Aj deti, ktoré nemôžu chodiť do školy, potrebujú kvalitné materiály. Vo virtuálnom priestore už našťastie mnohé vedia získať, ale aj sa spájať s kamarátmi aspoň cez net. Tiež je to pre školy ideálna príležitosť, aby tieto deti boli „živou“ súčasťou školy cez rôzne virtuálne aktivity 🙂. Inšpiráciu, ako zapojiť deti z domáceho vzdelávania s deťmi zo školy v environmentálnych aktivitách, môže priniesť práve aj časopis Strom.

Milí naši priatelia, polročné domškolácke preskúšania bežia v plnom prúde a tak si dáme prvú tohtoročnú homeschoolersku ochutnávku online. Sedí to tak aj do témy ochrany životného prostredia, pretože tentokrát to bude o časopise Strom https://casopis.stromzivota.sk, ktorý zážitkovým vzdelávaním o prírode, životnom prostredí a kvalite života prebúdza v deťoch chuť učiť sa, meniť sa a konať v prospech ochrany a zveľaďovania života na Zemi. Zároveň sa snaží rozvíjať emočnú inteligenciu detí, ovplyvniť ich hodnotový systém a posilniť ich osobnú zodpovednosť voči sebe, druhým i svetu.

Vieme, že veľakrát domškolácke rodiny váhaju či si niečo predplatiť, keďže finančná podpora DV rodín zo strany štátu nie je žiadna, najmä ak by mali kupovať „mačku vo vreci“. Preto sme vybavili túto „ochutnávku“ – plný prístup do konca februára: https://www.facebook.com/events/283765388987774/

Všetky ďalšie informácie o OZ Strom života, členstve či iných možnostiach podpory nájdete na www.stromzivota.sk.

Táto ochutnávka je súčasťou projektu Poradenstvo a vzdelávanie v oblasti „deti so špeciálnymi potrebami“, podporená cez IBM Community Grants.

28.1.2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *